Jesajas Berlina diena Rīgā 2013

Sorosa fonds – Latvija un Jesaja Berlina biedrība 2013. gada 9.oktobrī jau piekto gadu pēc kārtas rīkoja Jesajas Berlina dienu, lai godinātu rīdzinieka, filozofa, liberālās domas paudēja Jesajas Berlina piemiņu.

Jesaja Berlins ir viens no pasaulē ievērojamākajiem 20. gadsimta intelektuāļiem un liberālās filozofijas pārstāvjiem. Viņš ir dzimis Rīgā 1909. gada 6. jūnijā. Jesaja Berlina dienas svinības Rīgā ir tradīcija, kas uzsākta 2009. gadā – atzīmējot Berlina simtgadi.

Jesajas Berlina dienas pasākumi notika Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Palasta ielā 4. Pasākums notika angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Jesajas Berlina dienas programma

14.30 Jauniešu debates „The EU is doomed”

15.50 Ekspertu diskusija „Ko mēs esam mācījušies no eiro krīzes (tiktāl)?” : Ivars Ijabs, politologs; Roberts Ķīlis, politiķis un profesors; Tims Kings, redaktors, European Voice; Dr Kristi Raik

17.45 BBC dokumentālā filma „Jesaja Berlins: Brīvība un tās ienaidnieki”

19:00 Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija: Džons Grejs, britu politiskais filozofs

Jesajas Berlina dienas pasākumus organizē Sorosa fonds – Latvija un Jesajas Berlina biedrība. Pasākumu norisi atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un interneta žurnāls Satori.lv.